medikal masaj nedirbeylikdüzü masaj salonu

Medikal Masaj Nedir?

Gerek iş hayatı gerek stresli yaşam sebebiyle İnsanların büyük çoğunluğu gergin ve rahatsız bir yaşam getirebilmektedir. Aynı zamanda gün içerisinde vücudumuzu çok fazla yormamız, uzun süre bilgisayar başında oturmamız ve benzeri durumlarda çeşitli kasa ağrılarımız meydana gelebilmektedir. Bu sebeple yüzyıllardır insanlar tarafından uygulanmakta ki çeşitli klinik fizyoterapi teknikleri geliştirilmektedir. Bu tekniklerden birisi medikal masaj teknikleri ilk olarak kişinin vücudundaki  kas ağrısı ve benzeri şikayetleri geçirmeye yönelik yapılmaktadır. Tedavi süreci olarak adlandırılabilecek bu spa  çeşidinde terapisinde danışarak kendiniz için en doğru uygulama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Medikal Masaj teknikleri klinik fizyoterapi esnasında vücudumuzdaki doğru noktalara basınç ve temas uygulanarak ağrılarınızın  hafiflemesi ve azaltılması hedeflenir.  Belirli periyotlarda alacağınız bu terapi hizmetinde ağrılarınızı sonlandırabilir ve daha rahat huzurlu ve mutlu hayat sürebilirsiniz. Medikal masaj teknikleri uygulamalarında kişileri şikayetlerin uygun kas ve kemik yapıları belirlenir ardından çeşitli bitkisel ürünler yardımıyla yumuşak veya Sert uygulamalarla klinik fizyoterapi teknikleri yapılır. Bu spa esnasında vücudunuzdaki Negatif enerjiyi atacak ve tüm yorgunluğunuzu gerginliğin izi bırakacaksınız. Seans sonrasında bu bir yaşayabilirsiniz. Daha düzenli yaşam uyku düzeni ve ağrısız vücut için belirli periyotlarla bu hizmeti  almanızı öneririz.

medikal masaj ozellikleri

medikal masaj ozellikleri

Medikal Masaj Aleti Nedir?

Medikal masaj aleti, klinik fizyoterapi seanslarında kişilerin şikayetlerin eve vücutlarına uygun şekillerde kullanılması gereken aletlerin tümüne verilen isimdir. Bu aletler hiçbir şekilde insan vücudunu zedeleyecek ve hasar verecek ürünler değillerdir. Tamamen terapi daha etkili, kolay ve uzun süre etkisini koruyacak olması amacıyla kullanılmaktadırlar. Doğru ve etkili medikal klinik fizyoterapi seans yaşamak için kendi cilt yapınıza ve şikayetlerinizi uygun masaj aletlerinin kullanılması son derece önemlidir. Kurumumuzda çalışmakta ki profesyonel terapistlerimiz size ve uygun medikal masaj aletlerinin kullanarak daha kısa sürede etkili çözümler sunuyor.

Seanslarını sonrasında şeker etlerinizin azaldığını, kendinizi gevşemiş ve rahatlamış olarak hissedeceksiniz. Tüm bu olumlu deneyimlerinizin ardından düzenli olarak spa  hizmeti almaya devam edebilirsiniz. Çeşitli kas ve kemik ağrılarına uygun Medikal masaj aletleri değerli organik bitkisel yağlar eşliğinde son derece etkili Medikal masaj klinik fizyoterapi seansı sunmaktadır.

Medikal Masaj Nasıl Yapılır?

Medikal masaj tamamen kişilerin duruşunu iyileştirmek ağrılarını hafifletmek kan dolaşımı arttırmak ve aynı zamanda yaşamın sinir stres ve gerginliğinden uzaklaştırmak için yapılmaktadır. Bu terapi esnasında çeşitli medikal masaj aletleri ve değerli bitkisel yağlar kullanılmaktadır. Uzman ve profesyonel Terapist eşliğinde gerçekleştirmekte medikal klinik fizyoterapi teknikleri seansını sırasında başınızı U formunda masaya koyup omuzun Nötr konuma getirilmesiyle medikal klinik fizyoterapiye masaj başlanır. Ardından terapistin iz ağrılarınızı uygun ve şekilde yumuşak veya sert hareketleriyle basınç uygular. Uygulanan bu basınçlar ve masaj teknikleri uzman terapistin el hareketleriyle değişebilmektedir.

Bu seans sırasında kendinizi sakinleşmiş gevşemiş rahatlamış ve kaslarınızın yumuşamış olduğunu hissedeceksiniz. Medikal klinik fizyoterapiye tamamen Bu amaçla yapılmakta ve kişinin enerjisini artırıp sinir sistemini rahatlatmak üzerine kurulu sistemdir. Bu medikal masaj klinik fizyoterapi uygulamakta Terapist her kişiye ayrı şekilde farklı teknikler ile klinik fizyoterapi yapabilmektedir. Fakat temelde kullanılan aletlerin ve kullanılan bitkisel yağların tek amacı kişinin duruşunu iyileştirmek ve ağrılarını azaltmaktır.

Massage is a therapy method which creates physiological and psychological effects on the body by mechanically stimulating soft tissues. Therapeutic, in other words medical massage, activates the self-renewal or healing characteristics which are intrinsic to the body

Medikal Masaj Yağları Nelerdir?

medikal masaj teknikleri

medikal masaj teknikleri

Medikal masaj yağları tamamen bitkisel ve organik ürünlerden oluşmaktadır. Bu masaj yağlarına hindistan cevizi yağı, jojoba yağı, badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, avokado yağı, kakao yağı, üzüm çekirdeği yağı ve sandal ağacı yağı gibi örnekler verebiliriz.  Kullanılan yağlar tamamen doğal ve organik bileşenlerden oluşmaktadır olup hiçbir şekilde katkı maddesi içermemektedir. Aynı zamanda tamamen doğal aromaya sahip bu yağlarla muhteşem koku eşliğinde harika spa hizmeti alacaksınız.

Terapi esnasında Dilediğiniz ya çeşidini kullanabilirsiniz. Ancak uygulamayı yapmakta terapistim iz cilt ve doku tipinize göre en uygun yağ içeriğini analiz edebilecektir. Yapılan bu analizin sonucunda cildinizde uzun süre muhafaza edilebilecek bu yağlarla medikal klinik seansınızı uzun süreler koruyabilirsiniz. Vücudunuzdaki rahatlık, gevşeme ve ferahlığı bu yağlar eşliğinde alacaksınız.

Medikal Masaj Faydaları Nelerdir?

Medikal masaj teknikleri hem fiziksel hem de mental sağlığınız açısından oldukça önemli faydaları bulunmaktadır. Şimdi Gelin bu faydaları maddeler halinde inceleyelim.

 

medical massage therapist

medical massage therapist

  1. Ağrılarınızı Hafifletir

Doğru tekniklerle uygulanmakta ki Medikal masaj teknikleri seans sonrası vücudunuzda meydana gelen kas ağrılarınızı önemli ölçüde  hasrete bilmek mümkündür. Özellikle duruş bozukluğuna sahip kişilerin ya da uzun süreler bilgisayar başında oturmakta kişilerin bu tür kas ağrıları sık sık meydana gelmektedir  profesyonel terapistlerin uygulamakta olduğu Medikal masaj teknikleri eşliğinde ham duruş bozukluğu muz iyileştirebilir hem de ağrılarınız azaltabilirsiniz. Bu noktada Klinik fizyoterapi medikal masaj son derece tedavi edici hizmet sunmaktadır.

  1. Kan Dolaşımını Hızlandırır

Medikal klinik fizyoterapi uygulamasının temel amaçlarından birisi olan kan dolaşımını hızlandırmak belirli noktalarınızı yapılan doğru basınç hareketleri ile gerçekleşebilen durumdur. Yapılan bu basınç hareketleri tamamen kişinin doku ve kas yapısına göre farklılık gösterebilmektedir. Yumuşak ya da sert hareketlerle yapılmakta olan medikal işlem sırasında sinir sisteminiz uyarılarak kan dolaşımının artırılacak ve vücudumuzda daha fazla oksijen dolaşımı gerçekleşecektir.

  1. Stresi Azaltır

Medikal masaj teknikleri klinik fizyoterapi seanslarında kullanılan çeşitli aletler ve bitkisel yağlar eşliğinde Kafanız gevşerken aynı zamanda günün tüm stresini ve gerginliğini atacaksınız. Gevşeyen kaslarınız da birlikte Negatif enerjiyi vücudunuzdan atacağınız gibi aynı zamanda daha pozitif ve daha dinç hissedeceksiniz. Kendinizi yorgun, halsiz ve tembel hissediyorsanız kesinlikle profesyonel kişilerden Medikal masaj teknikleri klinik fizyoterapi uygulaması almanızı tavsiye ediyoruz.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.beylikduzumasajsalonu.info.tr/sultan-masaji-nedir/