MEDİKAL MASAJ NEDİR?

Gerek iş hayatı gerek stresli yaşam sebebiyle İnsanların büyük çoğunluğu gergin ve rahatsız bir yaşam getirebilmektedir. Aynı zamanda gün içerisinde vücudumuzu çok fazla yormamız, uzun süre bilgisayar başında oturmamız ve benzeri durumlarda çeşitli kasa ağrılarımız meydana gelebilmektedir. Bu sebeple yüzyıllardır insanlar tarafından uygulanmakta ki çeşitli klinik fizyoterapi teknikleri geliştirilmektedir.

Bu tekniklerden birisi medikal masaj teknikleri ilk olarak kişinin vücudundaki  kas ağrısı ve benzeri şikayetleri geçirmeye yönelik yapılmaktadır. Tedavi süreci olarak adlandırılabilecek bu spa  çeşidinde terapisinde danışarak kendiniz için en doğru uygulama tekniklerini kullanabilirsiniz.

Medikal Masaj teknikleri klinik fizyoterapi esnasında vücudumuzdaki doğru noktalara basınç ve temas uygulanarak ağrılarınızın  hafiflemesi ve azaltılması hedeflenir.  Belirli periyotlarda alacağınız bu terapi hizmetinde ağrılarınızı sonlandırabilir ve daha rahat huzurlu ve mutlu hayat sürebilirsiniz. Medikal masaj teknikleri uygulamalarında kişileri şikayetlerin uygun kas ve kemik yapıları belirlenir ardından çeşitli bitkisel ürünler yardımıyla yumuşak veya Sert uygulamalarla klinik fizyoterapi teknikleri yapılır.

Bu spa esnasında vücudunuzdaki Negatif enerjiyi atacak ve tüm yorgunluğunuzu gerginliğin izi bırakacaksınız. Seans sonrasında bu bir yaşayabilirsiniz. Daha düzenli yaşam uyku düzeni ve ağrısız vücut için belirli periyotlarla bu hizmeti  almanızı öneririz.