swedish massage techniquesbeylikdüzü masaj salonu

İsveç Masajı Nedir

isveç masajı teknikleri yoğunlukla batıda kullanılan ve kendine has tekniği bulunan spa türüdür. Masaj teknikleri batı tarafında oldukça sık geliştiği için birbirinden farklı çeşitler bulmak mümkündür. Bunlara örnek verecek olursak spor terapisi derin doku spası ve sultan masajı gibi birbirinden farklı türlerde tedavi çeşitleri mevcuttur.

Bunlardan birisi olan ve son dönemlerde yüksek ilgi çekmeye başlayan isveç masajı teknikleri özellikle terapi yaptırmayı yeni başlamış kişilere daha uygun olabilir.  Gün içerisinde stresli iş hayatı, günün yorgunluğu, şehir kalabalıklığı trafik ve benzeri sebeplerle  insan vücudu yorulmaktadır.

Her gün aynı şikayetlerin tekrarlanması ile birlikte vücut olarak daha Yorgun ve bitkin hissedilmektedir. Tüm bu şikayetlere yardımcı olmak nedeniyle yüzyıllardır insanlar tarafından uygulanmakta olan spa teknikleri hem fiziki hem de psikolojik olarak insanların kas ve dokularını rahatlatmak amacıyla uygulanmaktadır.

Kurumumuzda isveç masajı teknikleri alanında uzman deneyimli ve profesyonel masörler tarafından verilmektedir. Yaklaşık 50-60 dakika süren seanslarda kişilerin kendi vücut yapısı ve şikayetlerini uygun olarak ilk ve spası uygulanmaktadır.  Günün yorgunluğunu atmak ve aslarımızı rahatlatmak adına isveç masajı teknikleri size yardımcı olacaktır.

This massage does more than leave you relaxed. Athletes find Swedish massage to be useful for keeping their muscles relaxed and preventing injury.

Swedish massage is also known to heal joint pain and improve blood circulation. What are the techniques used in Swedish massage, and what do they do? Today we’re figuring that out. Here are the five techniques of Swedish massage

Klasik İsveç Masajı Teknikleri

Klasik isveç masajı teknikleri esnasında vücutta oluşan kas ve dokuların yumuşatılması ve daha rahat işlem uygulanması adına çeşitli ürünler kullanılmaktadır. Bu ürünlerin ne olacağını kişinin kendisi karar verebileceği gibi genelde alanında uzman ve profesyonel masörlerin  karar vermesi daha uygundur.  Doğal ve organik içerikli yağlarla birlikte cilt terapisi hazır hale getirilir ve ardından uygulama yapılmaya başlanır.  Deneyimli ekipler tarafından kişinin vücut yapısına uygun bir şekilde kas ve doku yapısı zedelenmeyecek aynı zamanda herhangi bir hasar bırakmayacak şekilde uygulama yapılır. Klasik isveç teknikleri masajı sinir vuruşları çarpma titreşim ve benzeri spa hareketleri ile kas sistemleriniz uyarılır.

klasik isvec masajı teknikleri

klasik isvec masajı teknikleri

Şikayetçi olduğunuz ağrılarınız için özel bir uygulama yapılabilmektedir. Klasik isveç masajı özellikle  masaj yaptırmaya yeni başlayan müşteriler için daha uygun olabilmektedir. Spa esnasında U şeklinde bir bölmeye başınızı oturtarak  omurganızı nötr hale getirmek amaçlanmaktadır. Ardından uygulama yapmakta olan masör belli başlı noktalara uyarıcı hareketler yaparak masaj darbeleri ile sinir sisteminizi uyaracaktır. Bu klasik isveç teknikleri türünde dilerseniz sert ve hızlı hareketler Dilerseniz de yavaş ve yumuşak hareketlerle hizmet alabilirsiniz.

Klasik isveç masajının faydaları nelerdir?

Klasik isveç mesajı teknikleri kullanılan işlemler kişiden kişiye değişim gösterebilmektedir. Bunun sebebi iyi klasik isveç spasını kişide etki bırakabilmesi için kişinin şikayetlerine göre hizmet edebilmesi gerekmektedir.

Bu sebeple  uygulamayı yapmaktaki terapistimiz  şikayetiniz süre gelen kısımları yumuşak ve hafif hareketlerle ya da isteğinize göre sert ve hızlı hareketlerle uyaracak şekilde klasik isveç terapisi işlemine başlamaktadır. Her insanın Kas ve doku sistemi farklı olabildiği gibi uyarılara karşı verdiği tepki de farklıdır.

Klasik isveç teknikleri terapi seans sonrası mutlu huzurlu ve rahatlamış hissetmeniz sebebiyle terapistiniz ile doğru iletişim kurmanız oldukça önemlidir. Doğru yapılan gözlemler sonucu sizin amacınızla en etkili olan uyaran işlemleri gerçekleştirilecektir.

Sonucunda  seans deneyiminiz daha uzun süre etki edecek ve sizi daha memnun bırakacaktır. Eğer herhangi şikayetiniz yok sadece  terapi amaçlı bu işlemi alacaksınız uzman terapistimiz sizin uygun teknikler ile  daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Klasik isveç masajı teknikleri sağlığa etkisi yana aynı zamanda rahatlatma etkisi ile de oldukça sık tercih edilmekle birlikte çoğu kişi tarafından düzenli şekilde alınan hizmettir.

klasik isvec masajı ozellikleri

klasik isvec masajı ozellikleri

Neden Klasik isveç masajı yaptırmalıyım?

Klasik isveç masajı özellikleri tarihi çok eskilere dayanmaktadır olan işlemdir. Bu terapi çeşidinde temel olarak kasları vermek adına belli başlı hareketler mevcuttur.

  • Uygulanan bu hareketler esnasında spa yaptırmaktaki kişi şikayet olan omuz ya da baş gibi kısımlarında nötr bırakılarak yumuşak ya da sert hareketlerle doku uyarıları gerçekleştirilmektedir. Bu klasik isveç terapisi tekniğinde insan enerjisi üzerine değil de daha çok insan anatomisi ve fiziki gereksinimleri üzerine yoğunlaşmaktadır.
  •  Buradan şu anlama çıkarabiliriz bu klasik isveç terapisi temel amacı özellikle vücudumuzu kas ve dokular açısından daha rahat hissetmek, stresli, gergin belki de uykusuz yaşamın getirilerini vücudumuz açısından hafifletmektir. Doğru gerçekleştirilecek ki Klasik isveç masajı özellikleri ile sizlerde hayatınızda daha mutlu rahat ve huzurlu şekilde devam edebilir aynı zamanda bu hizmeti belli aralıklarla almaya devam edebilirsiniz.
  • Omurga sağlığınız kas ve doku sağlığınız sebebiyle hiçbir zararı bulunmayan bu mesaj çeşidinde risk oluşturabilecek hareket uygulanmamaktadır. Klasik isveç masajı özellikleri vücudumuzu daha iyi hissetmenizi ve daha dinç sağlıklı yaşama kavuşmanızı sağlayacaktır. Doğru yardımların gerçekleştirilmesi ile birlikte yaşama daha zinde ve daha çok motive olmuş şekilde devam edebileceksiniz.

Bali masajı ile klasik isveç masajı arasındaki fark?

Bali masajı global çapta oldukça popüler olan terapi çeşitlerinden birisidir. Aynı şekilde klasik isveç masajı teknikleri de dünyada oldukça ünlüdür. Bu iki spa türü temel olarak aynı amaç altında birleşmektedir.

swedish massage

    swedish massage
  1. Her iki spa türünde terapi yaptırmak daki kişinin kas ve doku sistemlerinin doğru şekillerde uyarılarak rahatlatılması amaçlanmaktadır.
  2. Her iki spa  çeşidi de yaklaşık 50-60 dakika sürmektedir. Bu iki masaj arasındaki fark ise kullanılan yağ çeşitleri olduğunu söyleyebiliriz. Bali masajında uygun geleneksel yağ çeşitleri kullanılırken klasik isveç masajı teknikleri daha farklı yağ çeşitleri kullanılmaktadır.
  3. Bali masajında özellikle hindistan cevizi yağı ve diğer bitkisel yağ karışımları kullanılmaktadır. Bali masajını diğerlerinden farklı kılan şey santi yağı ve sandal ağacı yağı gibi ürünlerin kullanılmasıdır.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.beylikduzumasajsalonu.info.tr/medikal-masaj-nedir/