Aromaterapi Masajı Nedir

Aromaterapi masajı İsveç masajının değişik bir varyasyonu dur. Bu masaj çeşidinde İsveç masajını oranla daha farklı ve daha yüksek orandaki bitkisel içerikli yağlar tercih edilmektedir. Aromatherapy – Essential Oils for Health

Kendisine Has muhteşem içeriğe sahip hoş kokulu yağlar Aromaterapi masajı yaptıran kişinin Kaf ve doku özelliklerine uygun derinlemesine nüfuz edecek ve Aromaterapi etkisi uzun süre koruyacaktır. Bu terapi çeşidinde özellikle limbik sistemi ya nesne sistemimizin bölümü uyarılarak kaslarınızın gevşemesi sağlanacak ve kendinizi daha dingin hissedeceksiniz. Aromaterapi masajı son dönemlerin sık sık tercih edilen popüler spa çeşitlerinden birisidir.

Seansların aromatik bitkisel yağlar eşliğinde geçmesi nedeniyle çeşitli sakinleştirici canlandırıcı enerji verici ve arındırıcı temadaki ürünler bu terapide oldukça etkili olmaktadır. Aromaterapi masajı uygulaması işleminden en yüksek etkiyi alabilmek için terapistinize tam olarak istediğinizi paylaşarak. Doğru uygulamaların yapılmasına sağlayabilirsiniz.

Vücudumuzun çeşitli bölümlerine farklı basınç ve uygulama teknikleri ile yapılan aromaterapi masajı sırasında  özellikle papatya, lavanta ve sardunya yağı gibi %100 organik bitkisel yağlar tercih edilmektedir. Bu Aromaterapi çeşidinin tarihi çok eskilere dayanmakla birlikte günümüzde gelişmiş teknikler ile insan vücudunun yakından tanınması ve yüksek yoğunluğa sahip bitkisel ürünlerin kullanılması ile  oldukça sık tercih edilir hale gelmiştir.

Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır?

Aromaterapi masajı spa çeşitlerinin eğitimini almış uzman masör kişiler tarafından uygulanmaktadır. 1 seansı yaklaşık olarak 50 60 dakika sürmekte olan bu masaj çeşidinde masör tarafından kişinin vücuduna uygun yağlarını kullanılması ile birlikte aromaterapi süresi başlamaktadır. Bitkisel içerikli yağların kullanılmasının amacı ise aromaterapi teknikleri esnasında yapılan hareketlerin  kişinin cildine hasar vermeyecek şekilde gerçekleşmesini sağlamak ve daha yumuşak zeminde basınç hareketlerinin uygulamasını gerçekleştirmektir.

aromaterapi masaji nedir

aromaterapi masaji nedir

Basınç hareketlerinin uygulanması kişiden kişiye değişmektedir. Kişilerin kas kütle oranına göre aynı zamanda vücudumdaki gerginliğe göre yumuşak ya da sert uygulamalar gerçekleştirilebiliyor. Bu aromaterapi tekniğinde  en önemli unsur kullanılan yağların içeriğidir. Çünkü aromaterapi masajı temel olarak bitkisel içerikli yağları dayanan aromaterapi tekniği çeşididir. Kurumumuz tarafından en yüksek kalitede bitkisel yağlar temin ediliyor ve insan cildine hiçbir şekilde zararı olmayan organik içerikler kullanılıyor.

Aromaterapi masajı teknikleri seansı sırasında yağlar cilde derinlemesine nüfuz ederek spa hareketleri ile birlikte ciltte kalıyor. Bu kesinlikle zararlı işlem değildir. Çünkü bitkisel içerikli yağların dokun uzan et etmesi ile birlikte yapılan terapi hareketleri cildinizi daha uzun süre rahat gevşemiş ve huzurlu hissetmenize sebep olacaktır.

Aromaterapi masajı teknikleri seansınızdan en yüksek kalitede verim almak için şanstan önce çok fazla yemek yememeye dikkat ediniz. Böylelikle vücudunuz daha zinde rahat ve huzurlu olacaktır. Aromatherapy – Essential Oils for Health

Aromaterapi Masajı Özellikleri Nelerdir?

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre aromaterapi masajı teknikleri ve uygulaması pek çok kişinin hayatında olumlu etkiler bırakmıştır. Bilimsel manada faydaları kanıtlanmış olan bu spa çeşidini kişiden kişiye değişen farklı teknikler ile uygulamak mümkündür. Aromaterapi esnasında kullanılmakta olan bitkisel içerikli yağlar Aromaterapi kalitenizi değiştirecektir. Kurumumuzda verilmekte olan aromaterapi masajı teknikleri hizmetinde  olumlu etkiler gösterdiği kanıtlanan birkaç önemli özellik mevcuttur.

  1. Sakinleştiriyor

Aromaterapi masajı teknikleri  seansları sırasında terapistler kişinin gevşemesine ve değerli bitkisel yağlar eşliğinde rahatlamasına olanak sağlıyor. Terapistler tarafından hazırlanan çeşitli Karışımların eşsiz kokuları eşliğinde gerçekleşen aromaterapi masajı teknikleri seansları ile ruhunuzu dingin ve huzurlu hissediyorsunuz.

  1. Enerji Veriyor

Hoş kokular eşliğinde gerçekleştirilen bu Aromaterapi seansında vücudumuzdaki negatif elektriği bıraktığınızı ve sadece pozitif düşünceleri kapıldığını hissedeceksiniz. Üzerinizdeki tüm yorgunluk gerginlik ve kötü düşünceler atılacak seans sonunda yepyeni farklı kişi şekilde hayatınıza devam edeceksiniz. Uzmanlara göre düzenli manada Aromaterapi masajı teknikleri seansına giden kişiler hayatlarına Daha zinde ve mutlu şekilde devam etmektedir.

  1. Canlandırıyor

Aromaterapi seanslarının en önemli özelliği sinir sisteminin doğru teknikler ile uyarılarak kan dolaşımını hızlandırıyor ve aynı zamanda kişinin canlanması ve harekete geçmesi için gerekli enerji veriliyor. Kişi bu enerji üzerindeki negatifliği attıktan sonra elde ediyor. Doğru Terapist uygulamaları eşliğinde seanslardan %100 verim almanız mümkündür.

aromaterapi massage center

Aromaterapi Hakkında Genel Bilgiler

Aromaterapi masajı teknikleri hem ruhunuzu hem de bedeninize iyi gelecek. Üstelik bunu bil söylemiyoruz yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgilere göre yoğun ve stresli yaşama sahip olan kişilerin çoğu Aromaterapi hizmeti alarak daha rahat Zinde ve huzurlu hissettiklerini söylüyor.

Öyleyse mutlu yaşamın yardımcısı doğru Aromaterapi teknikleri nedir diyebiliriz. Eğer Sizlerde Ruhen ve bedenen kendinizi yıpranmış yorgun ve tükenmiş hissediyorsanız kendinize uygun aromaterapi masaj teknikleri seçenekleriyle Daha zinde hissetmeye başlayabilirsiniz. Aroma therapy is the best thing for you.

Aromaterapi masajı teknikleri sayesinde üzerinizdeki kaygı ve damat belirtilerini azaltacağı gibi depresyonda iseniz kendi dinginliğin izi bulmanızı sağlayacaktır. Sağlık açısından da pek çok etkisi bulunan arama terapi seansları sırasında özellikle bayanlarda menstrüel sancıların hafifletildiği söylenmektedir.

Sırt boyun omuz benzeri çeşitli kas ağrılarında tercih edilen en popüler Aromaterapi masaj teknikleri çeşitlerinden birisi olan aromaterapi masajında bitkilerden gelen  muhteşem kokular ve derinlemesine yumuşaklık hissi eşliğinde huzurlu seans geçirebilirsiniz.

Aromaterapi masajı sırasında biberiye yağı, gül yağı, adaçayı, okaliptüs, çam ağacı yağı, sardunya yağı ve nerol yağı gibi çeşitli arındırıcı ve canlandırıcı yağ çeşitleri tercih edilmektedir. Aromaterapi yağı bitkilerden ve doğadan gelen şifayı temel manada benimsemiş therapy terapisidir. Kurumumuzda verilen sauna, spa ve  aroma therapy masaj uygulamalarını her alanda uzman masör ekiplerimizden alabilirsiniz.

Bir diğer hizmetimiz hakkında bilgi almak için linke tıklayınız. https://www.beylikduzumasajsalonu.info.tr/isvec-masaji-nedir/