AROMATERAPİ MASAJI NEDİR

Aromaterapi masajı İsveç masajının değişik bir varyasyonu dur. Bu masaj çeşidinde İsveç masajını oranla daha farklı ve daha yüksek orandaki bitkisel içerikli yağlar tercih edilmektedir. Aromatherapy – Essential Oils for Health

Kendisine Has muhteşem içeriğe sahip hoş kokulu yağlar Aromaterapi masajı yaptıran kişinin Kaf ve doku özelliklerine uygun derinlemesine nüfuz edecek ve Aromaterapi etkisi uzun süre koruyacaktır. Bu terapi çeşidinde özellikle limbik sistemi ya nesne sistemimizin bölümü uyarılarak kaslarınızın gevşemesi sağlanacak ve kendinizi daha dingin hissedeceksiniz. Aromaterapi masajı son dönemlerin sık sık tercih edilen popüler spa çeşitlerinden birisidir.

Seansların aromatik bitkisel yağlar eşliğinde geçmesi nedeniyle çeşitli sakinleştirici canlandırıcı enerji verici ve arındırıcı temadaki ürünler bu terapide oldukça etkili olmaktadır. Aromaterapi masajı uygulaması işleminden en yüksek etkiyi alabilmek için terapistinize tam olarak istediğinizi paylaşarak. Doğru uygulamaların yapılmasına sağlayabilirsiniz.

Vücudumuzun çeşitli bölümlerine farklı basınç ve uygulama teknikleri ile yapılan aromaterapi masajı sırasında  özellikle papatya, lavanta ve sardunya yağı gibi %100 organik bitkisel yağlar tercih edilmektedir. Bu Aromaterapi çeşidinin tarihi çok eskilere dayanmakla birlikte günümüzde gelişmiş teknikler ile insan vücudunun yakından tanınması ve yüksek yoğunluğa sahip bitkisel ürünlerin kullanılması ile  oldukça sık tercih edilir hale gelmiştir.